ISO 9001 Eğitimi Nedir ?

5
(1)

ISO 9001 Eğitimi Nedir ?

ISO 9001 Eğitimi Nedir ? Kimler ISO 9001 Eğitimi Alabilirler ? Bu yazımızda sizlere ISO 9001  Kalite Yönetim Sistemlerinden Bahsedeceğiz .

Uluslararası Standardizasyon Örgütü Nedir ?

Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO), dünyanın en büyük gönüllü Uluslararası Standart geliştiricisidir.

Standartları, neredeyse tüm iş sektörleri için çözümler ve en iyi uygulamaları sunarak şirketlerin ve kuruluşların tüketicileri & dünyayı korurken performanslarını artırmalarına yardımcı olur.

Küresel fikir birliği ile geliştirilen standartlar uluslararası ticaretin önündeki engelleri kaldırmayı da amaçlar. İyi bilinen bazı standartlar arasında ISO 9001 (kalite), ISO 14001 (çevre) ve ISO 27001 (bilgi güvenliği yönetimi) bulunmaktadır.

iso 9001 nedir
iso 9001 nedir

ISO 9001: 2015 Eğitimi nedir ? 

ISO 9001, dünyanın en tanınmış Kalite Yönetim Sistemi (QMS) standardıdır.

Amacı, kuruluşların & müşterilerinin ve diğer paydaşlarının ihtiyaçlarını daha etkin bir şekilde karşılamasına yardımcı olmaktır. Bu, mal ve / veya hizmet sunumunda tutarlı kaliteyi sağlayacak bir çerçeve oluşturarak elde edilir.

Standart, güçlü bir müşteri odağına sahip olmak, üst yönetimin katılımını ve sürekli iyileştirme dürtüsünü içeren 7 kalite yönetimi ilkesine dayanmaktadır .

Yedi kalite yönetimi ilkesi şunlardır:

1 – Müşteri odaklılık
2 – Liderlik
3 – İnsanların katılımı
4 – Süreç yaklaşımı
5 – İyileştirme
6 – Kanıta dayalı karar verme
7 – İlişki yönetimi

İlkeler öncelik sırasına göre sıralanmaz. Her ilkenin göreceli önemi kuruluştan kuruluşa değişir ve zaman içinde değişebilir.

Neden ISO 9001 sertifikası almalısınız ? ( ISO 9001 Eğitimi Nedir)

ISO 9001 sertifikası ;

  • çalışanlarınızın,
  • ortaklarınızın,
  • müşterilerinizin

memnuniyetini işinizin merkezinde olduğuna dair objektif kanıt sağlar.

ISO 9001’in temel avantajları

  • Artan gelir:  ISO 9001’in saygınlığından yararlanmak, daha fazla ihale ve sözleşme kazanmanıza yardımcı olurken, verimliliği artırmak müşterilerin memnuniyetini ve korunmasını sağlar.
  • Geliştirilmiş müşteri memnuniyeti:  müşterilerinizin ihtiyaçlarını anlayarak ve hataları azaltarak, ürün ve hizmet sunma yeteneğinizde müşteri güvenini artırırsınız.
  • Daha yüksek işletim verimliliği:  endüstrinin en iyi uygulamasını takip ederek ve kaliteye odaklanarak maliyetleri düşürebilirsiniz.
  • Geliştirilmiş karar verme – sorunları zamanında tespit edip tanımlayabilirsiniz, bu da gelecekte aynı hataları önlemek için hızlı bir şekilde adım atabileceğiniz anlamına gelir.
  • Daha fazla çalışan bağlılığı:  iç iletişimi geliştirerek herkesin tek bir gündemde çalışmasını sağlarsınız. ”Çalışanları süreç iyileştirmeleri tasarlamaya davet ediyorum , onları daha mutlu ve daha üretken kılıyor.”
  • Daha iyi süreç entegrasyonu: süreç etkileşimlerini inceleyerek verimlilikte daha kolay iyileşmeler bulabilir, böylece hataları azaltabilir ve maliyet tasarruflarından yararlanabilirsiniz.
  • Daha iyi tedarikçi ilişkileri: en iyi uygulama süreçlerinin kullanılması daha verimli tedarik zincirlerine katkıda bulunur ve sertifikasyon bunları tedarikçilerinize yönlendirir.

Neden TSC Kariyer ?

Yönetim Sistemlerinde 16 yıla aşkın geçmişiz ile geleceğe odaklı çalışmalar ve çözümler sunuyoruz. Eğer bir öğrenci & mezun & çalışan iseniz güvenle eğitim programlarımıza katılabilirsiniz.

ISO 9001 Eğitim Programımız Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Muhendis Kariyer Platformu için Tıklayınız

Bu Makaleye Puan Verin

Bu İçeriği Yıldızlarla DeğerlendirBu web sitesi çerezleri kullanır ve tarama deneyiminizi geliştirmek için kişisel verilerinizi ister.